16.8 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Skandal! Klaudia Jachira obraziła Polaków! Padły podłe słowa na temat II wojny światowej

Zobacz koniecznie

Poseł Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira znana jest z kontrowersyjnych happeningów i absurdalnych wypowiedzi. Teraz jednak przekroczyła wszelkie możliwe granice!

Polska walczy na arenie międzynarodowej o swoje dobre imię szkalowane przez rozmaite środowiska kłamliwie zarzucające nam współudział w mordowaniu Żydów podczas II wojny światowej. Trudno jest jednak budować prawdziwą narrację o częstym bohaterstwie naszych przodków i faktycznych sprawcach tragedii – Niemcach, gdy jedna z parlamentarzystek pisze tak haniebne słowa. Niestety, stało się!

„Polacy tak samo pomagają uchodźcom, jak kiedyś Żydom w czasie wojny” – napisała na Facebooku poseł Klaudia Jachira komentując fakt, że Polska nie wpuszcza nielegalnych imigrantów.

Porównanie jest nie tylko szkodliwe dla współczesnej polskiej dyplomacji, ale nie ma ono związku z faktami. Polacy są bowiem najliczniejszą grupą w gronie Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, a więc ludzi nagrodzonych za ratowanie Żydów w czasach niemieckiej okupacji. Nasi przodkowie pomagali bliźnim pomimo faktu, że w zajętej przez hitlerowców Polsce (i tylko tutaj!) za pomoc Żydom groziła kara śmierci!

Źródło: Facebook

Fot.: Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze