27.6 C
Warszawa
piątek, 21 czerwca, 2024

Skandal na gali rozdania Fryderyków! Znany piosenkarz pocałował kolegę po czym obraził PiS i Konfederację

Zobacz koniecznie

Internet huczy, a bohater całego zajścia tłumaczy mediom swoje zachowanie. Bez wątpienia jednak jeśli tak zachowują się polskie „elity” – a mówimy przecież o zdobywcy Fryderyków w aż czterech kategoriach – to mamy podstawy, by martwić się o przyszłość naszego narodu.

Krzysztof Zalewski zgarnął na czwartkowej gali rozdania Fryderyków aż cztery statuetki, jednak opinia publiczna więcej niż o jego sukcesach artystycznych mówi o zachowaniu muzyka po wejściu na scenę. Oto bowiem, ku zaskoczeniu zgromadzonych oraz internautów, piosenkarz pocałował wręczającego mu nagrodę Ralpha Kaminskiego, również piosenkarza.

Na tym jednak skandaliczny incydent z udziałem laureata aż czterech Fryderyków się nie zakończyły, gdyż muzyk postanowił przypomnieć wszystkim o swoich poglądach politycznych i antyrządowym nastawieniu. – Pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederacja – powiedział Zalewski. Choć na pozór słowa brzmią niczym bełkot, to powszechnie wiadomo, że pięć gwiazdek oznacza wulgaryzm, a trzy gwiazdki: skrót nazwy Prawa i Sprawiedliwości. Stąd też cały zwrot należy rozumieć jako wyraz głębokiej niechęci muzyka do partii rządzącej oraz jednej z partii opozycyjnych.

Później w rozmowie z wp.pl Zalewski tłumaczył swój męsko-męski pocałunek – tym bardziej zaskakujący, że muzyk nie jest homoseksualistą, a „jedynie” radykalnym sojusznikiem ruchów LGBT. – Absolutny spontan – powiedział dodając: z radości pocałowałem Ralpha Kamińskiego. Odnosząc się z kolei do agresji słownej wobec dwóch formacji politycznych stwierdził: no cóż, mam wrażenie, że to, co powiedziałem, rozumie się samo przez się i nie trzeba tu już nic dodawać, ani komentować.

Zaskoczenia pocałunkiem Zalewskiego nie krył Kaminski. – Jestem zdziwiony – powiedział serwisowi pudelek.pl.

Źródło: onet.pl / gazeta.pl / wp.pl / pudelek.pl

Fot.: Serecki, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons + Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze