21.6 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

„Stacja, która powstała z agentury sowieckiej”. Bardzo mocne słowa Antoniego Macierewicza!

Zobacz koniecznie

Tak mocnych słów chyba nikt się nie spodziewał! Były minister obrony Antoni Macierewicz pytany w Polskim Radiu 24 o sprawę telewizji TVN wytoczył najcięższą artylerię.

Nazywanie TVN-u wolnym medium jest zupełnym absurdem. To jest stacja, która powstała z agentury sowieckiej. To jest stacja, która zajmowała się przez ubiegłe lata, od momentu, w którym powstała, przede wszystkim propagandą prosowiecką i prorosyjską. To jest stacja, w której kwestie bezpieczeństwa referują w większości dawni funkcjonariusze WSI – stwierdził Marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji.

To nie jest wolne medium. To jest medium, które próbuje kontynuować politykę z lat komunistycznych – dodał polityk PiS.

Poparta niedawno przez Sejm RP nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma na celu ochronę polskich mediów przed wpływami koncertów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W związku z faktem, że stacja TVN24, której licencja wkrótce wygasa, jest własnością amerykańskiego Discovery, ustawę nazywa się „Lex TVN”.

Nie wiadomo jednak czy przepisy wejdą w życie. Przed ich ostatecznym uchwaleniem muszą uzyskać bowiem akceptację Senatu, ponownie Sejmu, a na końcu prezydenta. Tymczasem niektóre media sugerują, Andrzej Duda może odrzucić projekt w obecnym kształcie.

Źródło: dorzeczy.pl

Fot.: EU2017EE Estonian Presidency, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze