28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Tą sprawą żyje cała Polska! Co dalej z budową słynnego zamku w wielkopolskiej Stobnicy?

Zobacz koniecznie

Budowany na obszarze chronionym Natura 2000 zamek od kilku lat wzbudza w naszym kraju silne emocje. Teraz sprawa wróciła i znów rozgrzewa społeczeństwo. Czy inwestycja zostanie doprowadzona do końca?

Zezwalająca na budowę słynnego już zamku w Stobnicy decyzja starosty obornickiego z roku 2015 została uznana za nieważną przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Rozpatrzył on bowiem odwołania zarówno inwestora, jak i poznańskiej Prokuratury Okręgowej oraz poznańskiego Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Powodem są hale garażowe. Ich parametry mają przekraczać wartości z rządowego rozporządzenia z roku 2010 o przedsięwzięciach mogących mieć istotny wpływ na przyrodę. Inwestor miał natomiast nie dostarczyć dokumentów dotyczących środowiskowych uwarunkować – wynika ze słów Joanny Niedźwieckiej, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest ostateczna, jednak można ją zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Media wskazują, że budowa zamku w Puszczy Noteckiej w ostatnich miesiącach cały czas trwała i aby ją sfinalizować należy zakończyć już tylko prace wykończeniowe. W sprawie inwestycji kilka osób usłyszało zarzuty.

Źródło: money.pl

Fot.: Archsz, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze