15.7 C
Warszawa
piątek, 2 czerwca, 2023

Ten drastyczny mem pochodzi z Polski i podbija internet w Ameryce!

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
Sytuacja w Afganistanie od kilku tygodni bardzo intensywnie przykuwa uwagę mediów. Jeden z filmików jednak w sposób szczególny zadziałał na wyobraźnię i wstrząsnął umysłami internautów. Inspirując się nim, twórca internetowy z Polski popełnił mem, który błyskawicznie przybrał na popularności w Polsce i za granicą. 

Sierpień jest miesiącem szczególnie naznaczonym przez działania Talibanu w Afganistanie. Szybką ofensywą udało się opanować ogromne połacia terenu, a wkrótce i stolicę, Kabul. Pod kontrolą wycofujących się amerykańskich wojsk pozostaje jeszcze wyłącznie lotnisko stolicy Afganistanu. Stamtąd drogą powietrzną ewakuowano już tysiące osób, a kolejne rzesze czekają na ucieczkę jak na zbawienie. Niektórym jednak próba ucieczki nie udaje się, jak na przykład tym, którzy wypadli ostatnio z amerykańskiego samolotu. Filmik z tego drastycznego zdarzenia opisywaliśmy w tym artykule. Uwaga! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

Na podstawie tego strasznego wydarzenia, polski twórca internetowy, pracujący dla supermeming, stworzył mema. Wykorzystując to popularne, acz makabryczne nagranie, opublikował protest przeciwko rządom Joe Bidena. Za aktualną sytuację w Afganistanie obwinił bezpośrednio obecnie urzędującego Prezydenta USA.

Przekaz jego grafiki jest tak prosty i czytelny, że szybko nabrał popularności. Najpierw w Polsce, a następnie na scenie międzynarodowej. Szczególnie często udostępniany był w Stanach Zjednoczonych, gdzie popularni przeciwnicy Bidena podali go już tysiące razy.

Poniżej prezentuje się grafika, która ostatnimi czasy podbiła serca internautów:

 

Jedną z najpopularniejszych osób amerykańskich Social Mediów, która podała dalej polskiego Tweeta, jest Kurt Schlichter, znany prawnik, ale również komentator polityczny.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze