13 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

TO jest najlepsza szczepionka na świecie?! Są wyniki badań

Zobacz koniecznie

To najskuteczniejsza szczepionka przeciwko COVID-19? Prezes Spikevax Moderna przekazał wiadomość.

Szef koncernu produkującego szczepionkę „Moderna” przekazał bardzo dobre informacje. Według prowadzonych przez firmę badań, preparat wykazaje wysoką skuteczność po upływie 6 miesięcy. Po tym czasie wynosi ona bowiem aż 93 proc.To więcej niż np. wynik szczepionki Pfizer.

Wyniki badań opublikowane na platformie medRvix wskazują, w jaki sposób układ immunologiczny reaguje na pełen cykl szczepień na przestrzeni czasu. Skuteczność preparatu Comirnaty (BioNtech/Pfizer) spada do 84 proc. po upływie 6. miesięcy od momentu podania drugiej dawki szczepionki. Podobne badania skuteczności przeprowadził także koncern Moderna, który sprawdził preparat Spikevax.

Najskuteczniejsza szczepionka przeciwko COVDI-19? Są wyniki badań

Wyników nie opublikowano jeszcze w prasie medycznej, ale z oficjalnych oświadczeń wynika, że po upływie 6 miesięcy skuteczność preparatu jest prawie taka sama, jak początkowo i wynosiłoby aż 94 proc. Czy Moderna będzie nowym liderem szczepionek na świecie? Ekspert studzi emocje.

-Nas interesują nie procenty, tylko to, czy dana szczepionka po upływie określonego czasu w dalszym ciągu pozostaje skuteczna – powiedział  portalowi WP abcZdrowie dr Bartosz Fiałek, specjalista reumatolog, Przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze