14.7 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Trąba pyłowa w Żywcu. Zjawisko uchwycone na nagraniu. [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Pogoda ma „swoje humorki” i bez wątpienia potrafi zaskakiwać. Przekonał się o tym jeden z mężczyzn, który uwiecznił na nagraniu nietypowe zjawisko. 

 

 

Pan Stanisław Karcz podzielił się z internautami dość nietypowym zjawiskiem. W pewnym momencie z bezchmurnego nieba zaczęła spadać… słoma! Zaintrygowany mężczyzna postanowił upublicznić to zdarzenie na platformie YouTube. W opisie filmiku możemy przeczytać: „Dzisiaj w niedzielę 22.08 ok. godziny 15:45 w Moszczanicy (jednej z dzielnic Żywca) dało się obserwować ciekawe zjawisko. Wysoko z nad chmur bardzo wolno spadały dziesiątki dziwnych obiektów, które przy prawie bezwietrznej pogodzie nadlatywały z dużej wysokości z kierunku północnego z Pasma Magurki. Kiedy jeden z tajemniczych obiektów wylądował w pobliżu okazało się że to mniejsze i większe wiązki siana”.

 

 

 

 

Na temat enigmatycznego zjawiska szybko wypowiedział się portal twojapogoda.pl, który podkreślił, że ca całe zamieszanie odpowiedzialna jest trąba pyłowa. „To trąba pyłowa, która często pojawia się podczas bezwietrznej, pogodnej i ciepłej aury. Sam wir nie był zapewne zauważony, bo nie podrywał w powietrze kurzu, ale już słoma owszem, i to na znaczną wysokość kilkudziesięciu metrów. Zanim słoma opadła, minęło kilka minut” – informuje portal.

 

Źródła:

rmf24.pl

twojapogoda.pl

Foto & Wideo: YouTube – Stanisław Karcz

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze