6.2 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Zobacz koniecznie

W minioną sobotę Stowarzyszenie dla Polski Adama Andruszkiewicza zorganizowało proekologiczną akcję. „Sprzątamy dla Polski” to inicjatywa charytatywna, w którą zaangażowała się młodzież w całym kraju. 

 

Ilość śmieci – butelek, puszek, kartonów, worków foliowych, papierów wyrzucanych do lasu, na pole czy łąkę jest zatrważająca. Poprzez sobotnią akcję młodzi ludzie chcą pokazać jak bardzo powinniśmy zwracać uwagę na postawę odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. To właśnie dlatego projekt ma również aspekt edukacyjny. Mamy tylko jedną Ojczyznę i powinniśmy zgodnie z duchem patriotyzmu dbać o to, żeby nasze piękne tereny pozostawały czyste.

 

To już druga edycja tej inicjatywy. Wiosną tego roku przy okazji światowego dnia ziemi, działacze stowarzyszenia ministra Andruszkiewicza również sprzątali lasy. Biorąc pod uwagę powodzenie obu wyjść, w kolejnym roku można spodziewać się kontynuacji akcji.

 

Udział w ogólnopolskiej akcji wzięło ponad 1000 osób w kilkudziesięciu miejscowościach we wszystkich województwach w całej Polsce. Wspólnie udało się zebrać kilka tysięcy worków śmieci. „Sprzątamy dla Polski” odbyło się pod patronatem m. in. Lasów Państwowych i Wód Polskich.

 

„Jestem dumny z naszych młodych działaczy i wszystkich, którzy wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. To bardzo ważne, aby młode pokolenie promowało wartości patriotyczne, które są w pełni spójne z dbaniem o lokalne środowisko naturalne.” – mówi Adam Andruszkiewicz, lider Stowarzyszenia „Dla Polski”.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze