20 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Akcja Stowarzyszenia dla Polski pod siedzibą PO. „Pacynki Putina” [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Stowarzyszenie dla Polski Adama Andruszkiewicza zorganizowało wczoraj happening pod siedzibą Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Dotyczył wydarzeń spod granicy polsko-białoruskiej i skandalicznych zachowań posłów PO. 

 

„Przeproś za Franka, Donaldzie przeproś za Franka” – skandowali młodzi działacze pod siedzibą PO. To motyw przewodni całego wydarzenia, które odbyło się tuż przed rozpoczęciem głosowań w piątkowe popołudnie w Sejmie.

 

Zgromadzeniu Stowarzyszenia dla Polski towarzyszył dwa bannery. Jeden dotyczył Franka Sterczewskiego i Klaudii Jachiry, jako „pacynek Putina”. To nawiązanie do skandalicznych zachowań posłów spod granicy polsko-białoruskiej, kiedy utrudniali pracę straży granicznej, a nawet próbowali nielegalnie przedostać się przez granicę do koczujących na Białorusi imigrantów. Postawy opozycji wpisywały się w narrację Łukaszenki i Putina – przywódców Rosji i Białorusi. Powielane przez Jahirę i Sterczewskiego manipulacje miały służyć wmówieni opinii publicznej, że Polska jest odpowiedzialna za imigrantów z wielu państw Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, zwiezionych na Białoruś.

 

 

Działacze Stowarzyszenia dla Polski domagali się od Platformy i jej przewodniczącego Donalda Tuska przeprosin za tak haniebne postawy wspomnianych posłów. Niestety, ani Donald Tusk ani inni prominentni politycy PO nie wyszli do młodzieży. Przechodząca obok zgromadzenia Klaudia Jachira odwróciła jedynie wzrok unikając rozmowy.

 

 

Młodzi działacze pytali przechodzących posłów i senatorów PO o ich ocenę występków Jachiry i Sterczewskiego, jednak Ci unikali jednoznacznych odpowiedzi. W wypowiedziach dla mediów organizatorzy happeningu podkreślali, że wydarzenia znad granicy nigdy nie powinny mieć miejsca, a prowokacyjne zachowania posłów opozycji wystawiały na ujmę wizerunek Polski zagranicą.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze