24.9 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024

Bliźnięta syjamskie zostały rozdzielone. Ta operacja to nieprawdopodobny sukces! [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Bliźnięta nierozdzielne nazywane także syjamskimi rodzą się zrośnięte ze sobą kończynami. Przez nietypową wadę wrodzoną większość z nich nie dożywa nawet porodu. W jednym z izraelskich szpitali lekarze postanowili zoperować dwie jednoroczne dziewczynki z wyżej wymienionym problemem. Jak ma się obecny stan dzieci? 

 

 

Operacje polegające na rozdzieleniu bliźniąt syjamskich należą do bardzo rzadkich. Na obecną chwilę w całej historii wykonano tylko 20 tego typu operacji. Całość zabiegu polega na separacji oraz przeszczepie skóry głowy. W Izraelu lekarze pierwszy raz zmierzyli się z tego typu sytuacją.

 

Zabieg przeprowadzony został w zeszłym tygodniu w Centrum Medycznym Soroka, który znajduje się w miejscowości Beer-Szeba. Operacja tego typu to nie lada wyzwanie. W całą inicjatywę zaangażowali się eksperci z Izraela oraz spoza granic kraju. Same przygotowania do wykonania zabiegu trwały kilka miesięcy. Sama operacja zaś zajęła lekarzom 12 godzin.

 

Na szczęście wszystko przebiegło zgodnie z planem, a stan maluchów jest bardzo dobry. Nie mają one problemu z oddychaniem czy jedzeniem. Do Internetu trafiło wzruszające nagranie, na którym siostry mogły pierwszy raz spojrzeć sobie głęboko w oczy.

 

Źródła:

twojezdrowie.rmf24.pl

Foto & Wideo: YouTube- Reuters

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze