19.7 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny? Ekspert przestrzega

Zobacz koniecznie

Kredyty hipoteczne wydają się dla wielu Polaków zbawiennym rozwiązaniem, szczególnie w ostatnim czasie. Wielu z nas zakłada, że stać nas na ta taki krok, jednakże przewidywania pokazują, że to wielki błąd….

 

ZOBACZ TAKŻE: Franciszek o szczepionkach: „Musimy dziś znowu odnaleźć nadzieję i odbudować zaufanie do nauki”

 

Business Insider zwraca naszą uwagę na fakt, że pomimo tego iż Rada Polityki Pieniężnej w dalszym ciągu, nie podjęła decyzji o podniesieniu stóp procentowych, to istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że wkrótce do tego dojdzie. W praktyce oznacza to, że choć w obecnym momencie stać nas na kredyt hipoteczny, to po wprowadzonej zmianie, sytuacja może diametralnie się zmienić.

 

ZOBACZ TAKŻE: Używasz go w kuchni, a on wywołuje raka piersi i prostatę. Sprawdź o czym mowa!

 

Naczelny ekonomista Expandera, Pan Jarosław Sadowski radzi: „Powinniśmy przyjąć, że kiedyś ta rata może wzrosnąć nawet o połowę. Dwukrotność to jest już przesada, ale margines 50 proc. wysokości raty to już rozsądne założenie”. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowa czołówka „Klanu” wywołała dyskusje… Co jest z nią nie tak? [WIDEO]

 

Z powodu, iż wzrost rat kredytów jest wysoce prawdopodobny, zainteresowani powinni czym prędzej myśleć o odpowiednim zabezpieczeniu, kiedy jest jeszcze na to czas. „Warto co miesiąc odkładać kwotę wynoszącą mniej więcej połowę raty. Może nie od samego początku kredytowania, bo doskonale wiemy, że przez pierwszy rok od zakupu mieszkania wydatków nie brakuje, ale jak już uda się je umeblować i wyposażyć, to warto o tym pomyśleć” – mówi główny ekonomista Expandera.

 

ZOBACZ TAKŻE:  Klepacka ostro do Sthura! „Pan musi nadrobić lekcję historii”

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: Pixabay.com

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze