18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Co dalej z „trzecią dawką” szczepionki? Minister Niedzielski ujawnia: decyzja już w tym tygodniu!

Zobacz koniecznie

Minister zdrowia nie wystraszył się skandalicznych słów posła Grzegorza Brauna z Konfederacji i nadal zamierza walczyć z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 poprzez realizację Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

Adam Niedzielski ujawnił, że jeszcze w tym tygodniu wraz z premierem Mateuszem Morawieckim podejmie decyzję w sprawie wprowadzenia dodatkowych dawek przypominających szczepionki przeciw chorobie wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2. Jak dodał minister zdrowia, wraz z szefem rządu mają poczucie, że nie będą czekali na decyzję Europejskiej Agencji Leków. EMA wypowie się bowiem dopiero 4 października.

Zmiany będą najpewniej oznaczać rozszerzenie grupy mogącej korzystać z „trzeciej dawki” (dla osób zaszczepionych preparatem jednodawkowym realnie będzie to druga dawka). Pod uwagę brane jest także umożliwienie przyjęcia dawki przypominającej wszystkim chętnym. Najpewniej zainteresowani otrzymają jeden z preparatów opartych o technologię mRNA.

Od 1 września „trzecia dawka” dostępna jest dla pacjentów z zaburzeniami odporności. Grupa liczy 220 tys. osób. Jak dotąd z możliwości skorzystało 8 tys. osób.

Źródło: wpolityce.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze