23.3 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Forum „Wspólnie Dla Przyszłości” dobiegło końca. Co zaoferowano młodym?

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
Ostatni weekend września tego roku można określić swoistym świętem młodzieżowych organizacji społecznych. Fundacja Służba Niepodległej zorganizowała bowiem ogólnopolskie forum „Wspólnie Dla Przyszłości”, na której obecni byli przedstawiciele szerokiego środowiska młodzieżowego, w tym nawet młodzież polonijna. Jak przebiegła impreza? 

Tegoroczna, siódma już edycja Forum, odbyła się na dniach 24-26 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zaproszeni na wydarzenie młodzieżowi przedstawiciele organizacji pozarządowych pochodzili z różnych środowisk i mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie wielu dziedzin życia społecznego.

Inauguracyjnego dnia uczestnicy zapoznali się z dotychczasowymi wynikami prowadzonej akcji „Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. Jednym z gości honorowych Forum, obecnym przez cały czas trwania wydarzenia, był Pełnomocnik rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Piotr Mazurek. Pełnomocnik Mazurek niedawno obchodził rocznicę objęcia swojego urzędu, zatem tak duże wydarzenie, jakim jest Forum „Wspólnie Dla Przyszłości”, to świetna okazja, aby podsumować rok swojej działalności wśród młodych społeczników, z którymi na co dzień współpracował.

Poza działalnością Pełnomocnika rządu, uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w warsztatach, których zadaniem było podniesienie ich kompetencji w zakresie działań społecznych, w tym także tych bezpośrednio związanych z ekologią i środowiskiem.

Choć już samo powyższe stanowi całkiem atrakcyjny program dla młodych, to organizatorzy przygotowali jeszcze panele z ekspertami. Pierwszym takim punktem był panel dotyczący ekologii „Zielony Konserwatyzm dla młodych”. Poza nim, tego samego dnia – w sobotę – młodzi mogli posłuchać o wpływie pandemii na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Ostatniego dnia wydarzenia również odbyły się dwa panele – „Samorząd młodych – przyszłość miast, miasteczek i wsi w Polsce” oraz „Przyszłość Polski na arenie międzynarodowej. Szansę prowadzenia Paneli dostali zarówno młodzi społecznicy, jak Michał Budny, Piotr Rydzewski, czy Karol Szymura, ale i doświadczeni przedstawiciele świata mediów – Dr Karol Gac, dziennikarz DoRzeczy. Gośćmi panelowymi byli natomiast m.in. Pełnomocnik Bartłomiej Orzeł, Minister Jadwiga Emilewicz, Minister Paweł Jabłoński i inni doświadczeni eksperci, których pełną listę znajdziecie tutaj.

Całość wydarzenia została objęta patronatem honorowym i medialnym wielu instytucji, m.in. samego Premiera Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera Piotra Glińskiego, Pełnomocnika Piotra Mazurka i Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Wideorelację Forum „Wspólnie Dla Przyszłości” obejrzeć można na stronie Facebookowej Forum – pod tym linkiem.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze