-2.7 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Franciszek o szczepionkach: „Musimy dziś znowu odnaleźć nadzieję i odbudować zaufanie do nauki”

Zobacz koniecznie

Papież Franciszek już nie pierwszy raz poruszył kwestię preparatów, które w zamyśle mają pomóc nam pokonać Covid-19 i uporać się z trudami pandemii. Głowa Kościoła katolickiego w szczepieniach pokłada nadzieję, aczkolwiek jego słowa prawdopodobnie nie przez przypadek pokryły się z sytuacją w kraju….

 

ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Ostatni tygrys tasmański uchwycony na nagraniu! Zobacz jak wyglądał. [WIDEO]

 

Pandemia wciąż trwa, a obecne na rynku preparaty ukazywane są przez wielu medyków jako skuteczna broń w walce z wirusem Covid-19. Jak wskazuje obecnie wiele statystyk to właśnie szczepionki są w stanie zagwarantować nam najwyższy poziom bezpieczeństwa. Tego zdania jednak nie podzielają wszyscy. Grupa antyszczepionkowców uważa szczepionki za zagrożenie i często nie ufa w efektywność preparatów. Papież Franciszek po raz kolejny zdecydował wypowiedzieć się po jednej ze stron.

 

Włoski dziennikarz Fabio Marchese, postanowił przeprowadzić z papieżem Franciszkiem dość osobisty wywiad, który już wkrótce ukaże się w książce Włocha pt. „Beyond the Storm”. Głównie rozmowa dotyczyła opinii głowy Kościoła w temacie pandemii oraz kryzysu jaki nastąpił wraz z jej nadejściem.

 

Zdaniem papieża Franciszka w szczepionkach jest nadzieja na poprawę bytu każdego cżłowieka. Głowa Kościoła apelowała także do wierzących, aby zaufali medykom i nie podchodzili sceptycznie do kwestii szczepień. „Musimy dziś znowu odnaleźć nadzieję i odbudować zaufanie do nauki. To dzięki szczepionce powoli wracamy, by znów ujrzeć światło. Wychodzimy z tego paskudnego koszmaru” – nawoływał Franciszek.

 

Interesującym faktem jest, że wywiad papieża Franciszka niejako wypłynął w momencie licznych protestów antyszczepionkowców na terenie Włoch. Według statystyk, szacuje się że w protestach mogło wziąć udział około 170 tys. osób.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kuratorium zbadało tajemniczą śmierć 10-latka na lekcji Wf-u. Mamy opinię rzecznika

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: Pixabay.com

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze