6.4 C
Warszawa
piątek, 30 września, 2022

Jesteśmy pierwsi w Europie! Polska firma zaprezentowała prototyp lokomotywy z napędem wodorowym [ZDJĘCIA]

Zobacz koniecznie

Ludzkość coraz odważniej sięga po nieznane wcześniej źródła energii i szuka ich nowego zastosowania, a Polska bez kompleksów bierze udział w owej technologicznej rywalizacji. Nic tylko się cieszyć!

Właśnie bydgoska Pesa pokazała światu prototyp lokomotywy z napędem wodorowym. Jak dotąd nikt na świecie – poza Chińczykami – nie stworzył takiego pojazdu. Polacy są więc drudzy na świecie i pierwsi w Europie.

Egzemplarz niezwykle innowacyjnej i ekologicznej lokomotywy zaprezentowano we wtorek podczas 14. Międzynarodowych Targów Kolejowych Trako. Teraz zeroemisyjny pojazd czeka seria testów zarówno w bydgoskim zakładzie, na torze próbnym w Żmigrodzie oraz w Płocku, u partnera Pesy – PKN Orlen.

Przy okazji prezentacji prototypu lokomotywy wodorowej Prezes Polskiego Fundusz Rozwoju Paweł Borys przypomniał, że instytucja, którą kieruje, 3 lata temu zainwestowała w bydgoską Pesę, gdyż dostrzeżono drzemiący w firmie potencjał. Aby jednak w pełni się rozwinął konieczne było zapewnienie stabilnego wsparcia finansowego.

Źródło: businessinsider.com.pl / Twitter

Fot.: Robert Fotograf z Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze