-1 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Kiedy skończy się pandemia? Szef Moderny wskazał konkretną datę!

Zobacz koniecznie

Chyba wszyscy jesteśmy już zmęczeni trwającą od około 1,5 roku pandemią koronawirusa. Teraz promyk nadziei dał Stephane Bancel.

Dyrektor generalny amerykańskiego koncernu biotechnologicznego Moderna powiedział kiedy – jego zdaniem – zakończy się pandemia SARS-CoV-2. Co prawda wszyscy liczący na rychłe zakończenie się tego stanu będą zawiedzeni, jednak światełko w tunelu jest bardzo konkretne.

Ze słów Bancela wynika, że świat wróci do normalności w drugiej połowie roku 2022, a więc za około 12 miesięcy. Ponadto, jak dodał szef Moderny produkującej szczepionki przeciwko COVID-19 na bazie technologii wykorzystującej mRNA, preparaty zabezpieczające przed ciężkim przebiegiem choroby powinny być dostępne dla wszystkich ludzi na całym świecie do połowy przyszłego roku. Chętni będą mogli ponadto skorzystać z dawek przypominających, zaś koncern pracuje nad dostosowaniem preparatów do nowych wariantów wirusa.

W przyszłości SARS-CoV-2 stanie się dla ludzkości problemem podobnym do grypy, a każdy będzie miał wybór: czy zaszczepić się przed sezonem i być bezpiecznym czy ryzykować chorobę i możliwą hospitalizację – ocenił Stephane Bancel.

Źródło: interia.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze