24 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Klepacka ostro do Sthura! „Pan musi nadrobić lekcję historii”

Zobacz koniecznie

Spotkanie Polska-Anglia na Stadionie Narodowym w Warszawie wzbudziło naprawdę sporo emocji! Maciej Sthur nie zawahał się skomentować jednego z zachowań polskich kibiców. Znana sportsmenka Zofia Klepacka, postanowiła odpowiedzieć na wpis aktora. 

 

Maciej Sthur był zbulwersowany zachowaniem polskich kibiców. W momencie eliminacji do mistrzostw świata, zawodnicy Anglii przyklęknęli w geście oddania szacunku wobec ciemnoskórych prześladowanych osób. Polacy wygwizdali zachowanie przeciwnej drużyny.  Sthur nie krył zniesmaczenia i postanowił zamieścić w mediach ostry wpis.

 

„Polscy kibice wygwizdali antyrasistowską akcję. Nie „nie poparli”. Wygwizdali. Przez pierwsze lata rządów PiS-u, pierwsze, drugie i trzecie afery, nepotyzmy, łamanie praw i norm, myślałem, że to jakaś pomyłka, że suweren jest po prostu niedoinformowany i zaraz, jak wszystko wyjdzie na jaw, to się to musi rozlecieć. Dziś już tak nie myślę. Po prostu tacy jesteśmy i tego chcemy. Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów, nie chcemy pomagać innym, gardzimy nauką, sztuką, prawem” – pisze Maciej Sthur.

 

O wpisie aktora zrobiło się naprawdę głośno. Na jego słowa zareagowała między innymi Zofia Klepacka w słowach: „Panie Macieju, to za rządów Platformy łamano prawa człowieka, tak dla przypomnienia. Słynna akcja „widelec” Schetyny i Tuska… Wielu moich kolegów zamknięto! Niektórzy siedzieli parę lat, zanim wyszli”. 

 

Sportsmenka uważa także, że wpis aktora świadczy o ogromnych brakach wiedzy historycznej. „Jeśli chodzi o Żydów, to chyba Pan musi nadrobić lekcję historii. Tysiąc lat w Polsce mieszkali. Cała Europa nie była tak tolerancyjna, a Polska przyjęła ich pod swoje skrzydła. Przypomnę statki w czasie II Wojny Światowej, które pływały z Żydami na pokładzie, odbijając się od wielkich mocarstw. Nikt nie wyciągnął ręki. Po raporcie Pileckiego jakoś też nikt się nie rzucił do pomocy. I Pan mówi, że nie lubimy Żydów? A może tak przestać narzekać i zrobić coś dla swojej Ojczyzny?” – zwróciła się do Sthura Zofia Klepacka.

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: YouTube – Super Express

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze