-2.2 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Komitet Graniczny Białorusi o nagraniu straży granicznej. Imigranci ich potrzebowali… [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Polska straż graniczna zamieściła w Internecie nagranie, na którym możemy dostrzec jak białoruscy strażnicy na granicy polsko-białoruskiej przewożą imigrantów w służbowym pojeździe. Państwowy Komitet Graniczny (PKG) odniósł się do tej sytuacji, równocześnie wyjaśniając okoliczności. 

 

Na Twittera trafiło nagranie opublikowane przez polską straż graniczną. Możemy zauważyć na nim jak białoruska służba graniczna przewozi imigrantów na kilka różnych odcinków na granicy polsko-białoruskiej. Do zamieszczonego w Sieci filmiku szybko odniosło się PGK, które stwierdziło: „W związku z tym, że niektórzy uchodźcy źle się czuli, zostali przewiezieni służbowymi samochodami, by została im udzielona pomoc medyczna”. 

 

 

 

Warto przypomnieć, że w 183 miejscowościach obowiązuje stan wyjątkowy. Dotyczy on części województw podlaskiego i lubelskiego. Wprowadzono go na mocy rozporządzenia prezydenta, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Czas jego trwania wynosi 30 dni. Dorośli oraz dzieci, muszą mieć przy sobie dokument tożsamości, a na terenie objętym wyjątkowym stanem mogą przebywać wyłącznie mieszkańcy oraz osoby do tego upoważnione.

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto & Wideo: Twitter-Straż Graniczna

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze