22.6 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Kwestia imigrantów. Sasin: Opozycja niczego się nie nauczyła.

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.

Jeszcze kilka lat temu temat imigrantów bardzo mocno grzał europejską politykę, tak krajową, jak i międzynarodową. Jedni byli zwolennikami bezgranicznej pomocy uchodźcom, inni zaś stanowczo się temu sprzeciwiali. W związku z wydarzeniami w Afganistanie i na granicy z Białorusią, temat znów wydaje się być coraz bardziej aktualny. Głos w sprawie zabrał Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych. 

W programie „Gość Wiadomości” na antenie Tvp info wystąpił dziś Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych. Jednym z tematów, które prowadzący Michał Adamczyk rzucił na tapet, była kwestia gorącego sporu na granicy z Białorusią. Zapytawszy swojego gościa o komentarz w sprawie zachowania opozycji w tej kwestii, uzyskał bardzo jednoznaczną odpowiedź.

„Opozycja niczego się nie nauczyła, Europa się już nauczyła, UE się nauczyła. Wszyscy ci, którzy kontestowali stanowisko Polski jeszcze kilka lat temu, kiedy mówiliśmy, że nie wolno wpuszczać w sposób niekontrolowany uchodźców do Polski” – skomentował sprawę Jacek Sasin. Odniósł się w ten sposób do poparcia, jakie Polska i inne kraje zaangażowane w kryzys na granicy z Białorusią uzyskały od instytucji unijnych. Pamiętamy, że pięć lat temu kraje Europy przyjęły ponad milion imigrantów z krajów bliskiego wschodu. Warto dodać, że sporo ponad połowa z nich to byli mężczyźni w wieku poborowym. Ledwie co dziesiąty imigrant to była kobieta, a prawie co piąty – dziecko.

Mimo drastycznej nauki, jaką Europa poniosła w 2016 roku, polska opozycja – zwłaszcza przedstawiciele Platformy Obywatelskiej – trwa w swoim stanowisku niezmiennie. Popierają ideę przyjmowania imigrantów nawet pomimo tego, że Polacy są temu przeciwni. Jak wynika z najnowszego sondażu – ponad 55% Polaków nie chce przyjęcia imigrantów. Część nie ma zdania, a mniej niż 40% skłania się ku udzieleniu im pomocy. Klaudia Jachira, poseł PO, powiedziała z kolei, że „nie świadczy to najlepiej o naszym społeczeństwie”.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze