13.9 C
Warszawa
czwartek, 21 września, 2023

Masz czas do końca miesiąca! Jeśli TEGO nie zrobisz, czeka Cię WYSOKA kara

Zobacz koniecznie

Aby to zrobić masz czas do końca września. Jeśli tego nie zrobisz czeka cię kara nawet do 5 tysięcy złotych! O co dokładnie chodzi?

Od kilku miesięcy zachęca się do wzięcia udziału w spisie powszechnym. Warto pamiętać, że aby to zrobić masz czas do końca września. Spisanie się jest obowiązkowe, więc jeśli tego nie zrobisz czeka cię wysoka kara!

Jeśli tego nie zrobisz czeka Cię wysoka kara

Udział w Spisie Powszechnym jest obowiązkowy. Dane w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań przekazujemy raz na 10 lat. Pomimo, iż spis rozpoczął się 1 kwietnia, wciąż spora ilość osób się nie spisała. Za odmowę udostępnienia danych grozi kara grzywny, która wynieść może nawet 5 tysięcy złotych. Warto wiedzieć także, że za podawanie nieprawdziwych danych w spisie grozi z kolei nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak wziąć udział w Spisie Powszechnym?

Na stronie GUS znajduje się aplikacja, w której należy uzupełnić swoje dane. Ponadto uruchomiono także miejsca spisowe, które można odnaleźć na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Jeśli ktoś jeszcze się nie spisał może otrzymać telefon od rachmistrza. Dzwonią z takich numerów jak: 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99. Spisać można się także przez telefon na infolinii 22 279-99-99 w poniedziałek i w sobotę od 8-18.

Do zakończenia #SpisPowszechny pozostał niecały miesiąc. Przez cały wrzesień będzie można spisać się przez telefon także w soboty. Sprawdź w jakich godzinach pracuje infolinia spisowa 22 279 99 99 do 5 września br.!

-napisano na oficjalnym Twitterze GUS-u.

ZOBACZ TAKŻE: Bliźnięta syjamskie zostały rozdzielone. Ta operacja to nieprawdopodobny sukces! [WIDEO]

ZOBACZ TAKŻE: Mocne słowa prof. Guta o NIEZASZCZEPIONYCH! Chce im dać szlaban

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze