11.6 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Minister ujawnia świetne dane z eksportu polskiej żywności. „Chylę przed Wami czoła!” [FOTO]

Zobacz koniecznie

Eksport produktów rolno-spożywczych po siedmiu miesiącach tego roku osiąga świetne wyniki. Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi (MRiRW) opublikowało najnowsze dane. To wzrost o 5.2% do analogicznego okresu sprzed roku. 

 

„Dobre bo polskie”. Te słowa to nie pusty frazes. Zwłaszcza w odniesieniu do naszej żywności. Z najnowszych danych wynika, że eksport produktów rolnych i spożywczych w ciągu 7 miesięcy 2021 roku osiągnął wartość aż 20,5 mld euro. Oznacza to wzrost do analogicznego okresu roku ubiegłego o 5,2 %.” – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Minister Grzegorz Puda.

 

Rzeczywiście – z danych ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi wynika, że eksport produktów rolno-spożywczych po siedmiu miesiącach br. osiągnął wartość 20.5 mld euro. Co szczególne ważne, Polska utrzymuje także dodatni bilans handlowy. Import wspomnianej grupy produktów wyniósł w tym samym okresie 13.7 mld euro. Polska jest zatem ok. 7 mld euro na plus. To wartość dodana dla budżetu państwa.

 

MRiRW uważa, że na omawiane wyniki ważny wpływ ma pandemia COVID-19. Zniesienie części ograniczeń i ożywienie w handlu zagranicznym pozytywnie wpłynęło na eksport polskich produktów. Na dodatni bilans pozytywnie wpływa także korzystny dla eksportu, relatywnie niski kurs złotego.

 

Minister Grzegorz Puda nie ma jednak wątpliwości, że dobre wyniki handlowe to efekt ciężkiej pracy rolników. Przy rosnącej produkcji rolno-spożywczej płody polskich upraw utrzymują wysoką jakość. „To przede wszystkim zasługa polskich rolników, ich pracy i poświęcenia. Chylę przed Wami czoła!” – napisał Grzegorz Puda w mediach społecznościowych.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze