-2.2 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Morawiecki skomentował słowa Suskiego o „okupancie brukselskim”

Zobacz koniecznie

Słowa Marka Suskiego, które wygłosił podczas uroczystości 76. rocznicy uwolnienia żołnierzy Armii Krajowej z więzienia UB w Radomiu odbiły się w mediach szerokim echem. Chodzi tu dokładnie o słowa dot. walki z „okupantem brukselskim”. Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do słów posła Prawa i Sprawiedliwości… 

 

ZOBACZ TAKŻE: Franciszek o szczepionkach: „Musimy dziś znowu odnaleźć nadzieję i odbudować zaufanie do nauki”

 

Zdaniem szefa rządu, słowa Marka Suskiego są pomieszaniem dwóch porządków. „Nie należy porównywać tych dwóch porządków. Wojna to było coś absolutnie niewyobrażalnego, to było okrucieństwo po stronie niemieckiej, sowieckiej, jakiego Polacy nigdy wcześniej nie doświadczyli” poinformował premier Polski.

„Z szacunku dla ofiar strasznych zbrodni niemieckich nie chcę porównywać do tamtego czasu i naszych dzisiejszych czasów, to jest zupełnie co innego” – puentuje w dalszej części wypowiedzi Mateusz Morawiecki.

 

Fragment przemówienia Marka Suskiego opublikował na swoim profilu Konrad Frysztak. „Polska (…) walczyła z okupantem sowieckim, będziemy walczyć z okupantem brukselskim. Bruksela przysyła nam namiestników, którzy mają Polskę doprowadzić do porządku, rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym państwem wolnych Polaków” – słyszymy w opublikowanym przez posła Koalicji Obywatelskiej fragmencie.

 

Suski to nie jedyny polityk Prawa i Sprawiedliwości, który nie szczędzi słów względem Unii Europejskiej. Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki w ostatnim czasie także wyraźnie zaznaczał: „Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych”. 

 

 

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto.: quotepark.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze