-3.8 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

Nie żyje Tomasz Knapik. Jego głos pokochały miliony… [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Tomasz Knapik to niepodważalna ikona wśród polskich lektorów filmowych radiowych czy telewizyjnych. Swoim charakterystycznym głosem przyciągał przed telewizory masę odbiorców. W przyszły czwartek skończyłby 78 lat. 

 

O śmierci mężczyzny poinformował jego syn – Maciej Knapik. W swoim wpisie na Facebooku podzielił się z rodakami tą przykrą wiadomością. „Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety” – rozpoczął w swoim wpisie syn popularnego lektora.

 

Kolejno Maciej Knapik dodał: „Był głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym ojcem i dziadkiem”. Tomasz Knapik odszedł nad ranem we śnie.

Tomasz Knapik to prawdziwa legenda. Wybitny lektor przyszedł na świat 16 września 1943 roku w Warszawie. Z wykształcenia był doktorem inżynierem elektroniki. Wykładał na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Głosem zaczął pracować już od najmłodszych lat. Jeszcze przed maturą powiązał swoją przyszłość z mediami, pracując dla radiowej Rozgłośni Harcerskiej. Jego przyszłość bardzo mocno związana była z pracą głosem. Kunsztem Tomasza Knapika mogliśmy delektować się w Radiu i Telewizji Polskiej. W trakcie swojej całej działalności wybitny lektor zdobył serca milionów.

 

 

 

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto & Wideo: YouTube – Gazeta.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze