28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Nowa czołówka „Klanu” wywołała dyskusje… Co jest z nią nie tak? [WIDEO]

Zobacz koniecznie

„Klan” to bez wątpienia kultowy serial, który gości na ekranach naszych telewizorów już od ponad 20 lat. Twórcy postanowili odświeżyć wizerunek produkcji i na antenie TVP zawitała nowa czołówka. Finalnie nie spotkała się jednak ona z pozytywnym odzewem… 

 

„Klan” emitowany jest od praktycznie 24 lat, gdyż premiera pierwszego odcinka miała miejsce 22 września 1997 roku. Czołówka klanu z pewnością stanowi ikoniczną część całej produkcji. Wraz z upływem 3834 odcinków postanowiono odświeżyć wizerunek produkcji i na ekranach widzów zagościła nowa czołówka.

 

 

 

 

Pierwsza zauważalna zmiana dotyczy estetyki. Nową czołówkę nagrywano w różnych miejscach Warszawy. Przebitki z kilku plenerów zmieniają się co chwilę, a na ekranach możemy zobaczyć obecne zdjęcia aktorów, które niejako symbolizują upływ czasu. Pomimo tego, że główny utwór serialu pozostaje bez zmian, to wykonanie Ryszarda Rynkowskiego zastąpiono teraz śpiewem aktorów serialu.

 

Cała koncepcja nie do końca przypadła odbiorcom, którzy zaczęli zamieszczać w mediach wiele niepochlebnych wpisów: „Warstwa wizualna niezbyt mi się podoba. To znaczy pomysł z ukazaniem upływu czasu na twarzach bohaterów jest całkiem spoko, ale to tło zupełnie mi nie pasuje” – pisze jedna z komentujących osób.

 

Twórcom zarzuca się także brak oryginalności. Zdaniem internautów wrzucenie kilka ujęć Warszawy jest pójściem po linii najmniejszego oporu. Samo wykonanie nowej wersji utworu „Życie jest nowelą” w wielu przypadkach nie spotkało się także z pozytywnym odzewem. „Uszy puchną!” – czytamy.

 

Źródła:

o2.pl

Foto & Wideo: YouTube: Klanolubicz

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze