-3.2 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

NOWY sondaż parlamentarny! REKORDOWE poparcie dla tej partii

Zobacz koniecznie

W Internecie ostatnio pojawił się nowy sondaż parlamentarny. Zobacz koniecznie, gdyż odnotowano rekordowe poparcie dla jednej z partii. 

Mimo, że do wyborów parlamentarnych jest jeszcze trochę czasu w sieci można zobaczyć różnego rodzaju badania. Przeważnie największe poparcie odnotowuje Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Tak było i tym razem. Ostatnio pojawił się nowy sondaż parlamentarny pracowni Estymatora dla DoRzeczy.pl. Rekordowe poparcie dla tej partii.

Nowy sondaż parlamentarny! Rekordowe poparcie dla nich

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się dziś, to Prawo i Sprawiedliwość (PiS) uzyskałoby rekordowe poparcie – 40,2% co oznacza, że otrzymaliby 230 mandatów. Takiego wyniku dawno nie mieli.

Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska (KO) z wynikiem 24,1%. Na trzecim miejscu uplasowałby się Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 – 10,9%. Próg wyborczy przekroczyłaby także Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) – 9% oraz Konfederacja 8,8%.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz poza progiem wyborczym znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) – 3,9%. Na Kukiz’15 zagłosowałoby 1,5%, na Porozumienie Jarosława Gowina 1,1%, a  na Agrounię – 0,4%.

Poniżej prezentujemy podział na mandaty:

PiS/Zjednoczona Prawica – 230 (-5), Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) – 121 (-13), Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 – 44 (+44), Lewica – 30 (-19), Konfederacja – 34 (+23), PSL – Koalicja Polska – 0 (-30), Kukiz’15 – 0 (0).

Gdyby wybory odbyły się teraz frekwencja wyniosłaby 59%.

Jaka jest Wasza opinia na temat takiego typu sondaży? Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, na które ugrupowanie polityczne oddał/łabyś swój głos?

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje znana piosenkarka! Jej piosenkę znał cały świat

ZOBACZ TAKŻE: TEN znany produkt wycofano ze sprzedaży! Sprawdź, czy nie masz go w domu

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze