32.3 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Nowy wariant koronawirusa. Pojawiły się SZOKUJĄCE doniesienia!

Zobacz koniecznie

W Internecie właśnie pojawiły się szokujące doniesienia. W Stanach Zjednoczonych wykryto nowy wariant koronawirusa. Czy jest odporny na szczepionki? 

Od pewnego czasu na świecie pojawiło się już mnóstwo mutacji koronawirusa. Wiele z nich jest bardzo niebezpiecznych i szczepionki nie do końca chronią przed wszystkimi mutacjami. Teraz w Internecie właśnie pojawiły się szokujące doniesienia. W Stanach Zjednoczonych wykryto właśnie nowy wariant koronawirusa. O jakim dokładnie mowa?

Nowy wariant koronawirusa. Pojawiły się szokujące doniesienia!

Naukowcy potwierdzili właśnie, że R1 to nowy wariant koronawirusa. Wykryto go już w zeszłym roku w Japonii, jednak w większym stopniu zaatakował teraz w USA (aż w 47 stanach).

Będzie wiele nowych wariantów, takich jak ten. Ważne, aby pamiętać o wszystkich sposobach ochrony osobistej. Tak naprawdę trudno jest zrobić cokolwiek na wielką skalę, gdy w kraju [USA – przyp.red.] mamy tak niewiele przypadków nowej mutacji

-powiedziała nt. tej mutacji dr Amesha A. Adalja.

Naukowcy twierdzą jednak, że mutacja R1 nie jest groźniejsza od mutacji Delta. Czy jest jakiś sposób, aby powstrzymać nowe warianty?

Jedynym sposobem na powstrzymanie nowych wariantów jest powstrzymanie liczby infekcji. Jeśli doprowadzimy do sytuacji, że w całej populacji mamy niską zakaźność, a różnorodność jest ograniczona, wirus nie będzie mógł tak szybko ewoluować

-powiedział z kolei  dr Ramona Lorenzo Redondo.

Jego zdaniem zawsze istnieje jakieś ryzyko, że dany wariant będzie odporny na szczepionki.

Co sądzicie na temat tych informacji?

ZOBACZ TAKŻE: Wrócą OBOSTRZENIA! “Protokoły bezpieczeństwa mamy zaktualizowane”

ZOBACZ TAKŻE: NIEPOKOJĄCE badania ws. szczepionek! To może SZOKOWAĆ!

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze