8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

PMM o obozie przy granicy: „ustawiona akcja białoruskich służb” [WIDEO]

Zobacz koniecznie

„Obozowisko w okolicach Usnarza Górnego to tylko swojego rodzaju przykrywka dla zorganizowanej akcji służb białoruskich. Takich miejsc Białorusini planowali skonstruować, stworzyć więcej” – oznajmił Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w poniedziałek 6 września. 

 

Wraz z szefem rządu na konferencji wystąpił minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński i komendant główny straży granicznej Tomasz Praga. Politycy podkreślali, że ruch migracyjny przy granicy nie jest wynikiem spontanicznych przemieszeń ludności, a zorganizowaną akcją białoruskich służb.

 

Premier Morawiecki poinformował, że od początku sierpnia wzdłuż wschodniej granicy straż graniczna odnotowała ponad 4 tysiące prób nielegalnego wejścia do Polski. To zdaniem szefa rządu najlepiej dowodzi potrzebie wprowadzenia stanu wyjątkowego i budowy specjalnego ogrodzenia zabezpieczającego linię graniczną.

 

Mateusz Morawiecki i funkcjonariusze straży granicznej są pewni, że cały proceder jest ustawioną akcją białoruskich służb. Przy polskiej granicy wyłapano dotychczas obywateli nie tylko Afganistanu, ale także Jemenu, Somalii, Egiptu i wielu innych państw Bliskiego Wschodu. W pobliże granicy przywożą ich same służby białoruskie. Co więcej Premier przyznał, że popularny w mediach obóz na wysokości Usnarza Górnego jest prowokacją.

 

Właśnie z tego powodu rząd odbiera to jako wrogie Polsce akty, które spotkały się z twardą odpowiedzią Warszawy. Poniżej wideo:

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze