18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Premier mocno o błędach ekipy Donalda Tuska: nie można haratać w gałę, gdy po ulicach biegają bandyci

Zobacz koniecznie

Sprawność instytucji państwowych jest w interesie nas wszystkich. Nie można haratać w gałę, jak tam gdzieś po ulicach biegają bandyci, czy z pistoletami, czy w białych kołnierzykach – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji „Uczciwy VAT, zysk dla wszystkich”. Z danych przytoczonych przez Prezesa Rady Ministrów wynika, że dzięki działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości wpływy do budżetu z tytułu VAT są aż o około 100 mld zł większe!

Słynne „haratanie w gałę” to pochodzący z kabaretowych skeczów zwrot określający postawę byłego premiera Donalda Tuska, który – wedle żartów – miał bardziej interesować się grą w piłkę nożną niż sprawami państwa. Do tego określenia odniósł się podczas konferencji „Uczciwy VAT, zysk dla wszystkich” premier Mateusz Morawiecki.

Jak zauważył szef rządu, dzięki skutecznej walce ekipy Prawa i Sprawiedliwości z przestępcami VAT-owskimi wpływy do budżetu państwa z tytułu tego podatku znacznie wzrosły. Mowa o naprawdę potężnych kwotach – około 100 miliardach złotych! W chwili przejmowania sterów w państwie z rąk ekipy PO-PSL były to 123 mld, zaś dziś około 213.

Dziś kontroli jest o 50 proc. mniej, niż było wcześniej, a są o 65 proc. bardziej skuteczne – powiedział premier Morawiecki.

Dzięki uzyskanym środkom możliwe było rozpoczęcie prowadzenia przez państwo polskie polityki społecznej z prawdziwego zdarzenia oraz wzrost inwestycji infrastrukturalnych. Co więcej, poprawienie sytuacji budżetowej umożliwiło reagowanie rządu na gospodarcze konsekwencje pandemii.

To, że mogliśmy ratować was kwotą ponad 200 mld zł, było możliwe dzięki uszczelnieniu podatków, w pierwszej kolejności VAT – stwierdził szef rządu kierując swoje słowa do przedsiębiorców.

Źródło: tvp.info

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze