-1 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Sprzeciw wobec obostrzeń. Największy protest od początku pandemii. [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Ulice Amsterdamu zawrzały. Dziesiątki tysięcy osób protestowało w sprawie wprowadzenia nowych obostrzeń w związku z wirusem Covid-19. Tak licznego protestu  nie było od rozpoczęcia pandemii.

 

Na ulicach Amsterdamu pojawiła się masa osób, która protestowała przeciw nowo wprowadzonym w Holandii restrykcjom. Czołowym organizatorem demonstracji był Michel Reijinga, który jest jednym z bardziej znanych przeciwników pandemicznych obostrzeń.

 

Marsz rozpoczął się o godzinie 12:00 i liczył siedem kilometrów. W całej inicjatywie wzięło udział 60 organizacji, łącznie maszerowało w przybliżeniu 50 tys. osób. Główne hasło demonstracji to: „Razem dla Holandii”.

 

 

Podczas marszu rozdawano naklejki z hasłami: „born to be free” (urodzony, by być wolnym) czy „szczepionka to trucizna”. Protestujący podążali w marszu, niosąc flagi, sztandary oraz żółte parasole.

 

Policja podaje, że była to najliczniejsza demonstracja od początku pandemii. W granicach godziny 13:00 tłumy były tak liczne, że tamtejsza władza była zmuszona wydać komunikat, aby nie dołączać już do marszu.  Demonstracja zakończyła się ok. godziny 16:00 na placu Dam.

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto&Wideo: Twitter- Election Wizard

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze