18.7 C
Warszawa
środa, 12 czerwca, 2024

SZOK! Ostatni tygrys tasmański uchwycony na nagraniu! Zobacz jak wyglądał. [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Jesteście ciekawi jak wygląda pomieszanie kangura z wilkiem? Do Internetu trafiło niesamowite nagranie, które liczy sobie około 90 lat! Możemy na nim podziwiać wilkowora tasmańskiego. Dzięki pracom naukowców możemy zobaczyć zwierzę z takiej perspektywy, jakby żyło w naszych czasach! 

 

David Fleay był australijskim przewodnikiem, który w 1935 uwiecznił na taśmie filmowej prawdopodobnie ostatniego wilkowora. Film został odtworzony w rozdzielczości 4K i pokolorowany, aby jak najpełniej uwidocznić charakterystyczne cechy wymarłego już gatunku.

 

 

 

Oryginalne nagranie pochodzi z  zoo Beaumaris w miejscowości Hobart w Australii. Sam bohater filmu nazywał się Benjamin i zmarł 7 września 1936.

NFSA Films na swoim koncie YoTube zamieścili nagranie z Tygrysem tasmańskim w kolorze. W zaledwie 2 dni film obejrzało ponad 500 tys. osób. Sam kurator NFSA Simon Smith podkreśla wartość nagrania uważając, że: „Unikatowość materiału filmowego z wilkoworem sprawia, że każda sekunda jest naprawdę cenna. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy udostępnić ten materiał wszystkim w Internecie.”

 

 

 

Co ciekawe istnieją pogłoski, że tygrysy tasmańskie wcale nie wyginęły. Departament Przemysłu, Parków, Wody i Środowiska w Tasmanii (DPIPWE), wydał dokument, który ma dowodzić, że w ciągu ostatnich 3 lat widziano w Australii 8 osobników tego wyjątkowego gatunku….

 

Źródła:

o2.pl

Foto & Wideo: YouTube – NFSA Films

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze