17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Ta kaczka zrobiła furorę w Internecie. Potrafi naśladować ludzką mowę! [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Do Internetu trafiło intrygujące nagranie, na którym możemy usłyszeć  kaczkę naśladującą ludzką mowę. Pochodzi ono od holenderskich badaczy, którzy natrafili na nagranie głosu kaczki o imieniu Ripper. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Używasz go w kuchni, a on wywołuje raka piersi i prostatę. Sprawdź o czym mowa!

 

O odkryciu nagrania poinformowała  agencja Reutera za publikacją Uniwersytetu w Lejdzie w Holandii. Kaczka ze sławetnego nagrania należy do rodzaju bisiorka, który nie jest znany z naśladownictwa ludzkich odgłosów. Z tego też powodu przez bardzo długi czas uznano nagranie za zmontowane i fałszywe. Badacze z Uniwersytetu w Lejdzie jednak odkryli, że mają do czynienia z autentycznym materiałem.

 

Autor nagrania w dalszym ciągu ma się dobrze, a nawet został współautorem akademickiej publikacji. Jak się okazało dźwięk nagrano 1987 roku na terenie  rezerwatu przyrody Tidbinbilla niedaleko stolicy Australii, Canberry. Autorem przezabawnego nagrania jest dr Peter Fullgar . 

 

 

Podczas nagrania warto się wsłuchać, gdyż kaczka używa słów: „you bloody fool”, co po przetłumaczeniu na język polski daje: „Ty cholerny głupcze”.

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto.: YouTube: Guardian Australia

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze