32.3 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Tragiczna śmierć 29-latki badana przez prokuraturę. Co ustalono?

Zobacz koniecznie

Wczoraj w jednej ze śródmiejskich kamienic 29-letnia kobieta zginęła spadając z trzeciego piętra. Obecnie prokuratura zajmuje się śledztwem, które ma dostarczyć więcej informacji, na temat całego incydentu. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, poinformował także o dochodzeniu ws. nieumyślnego spowodowania śmierci. 

 

Nikt nie podejrzewał, że zwykła wizyta 29-latki, u jej znajomego zakończy się jej śmiercią. Jak wynika z obecnych ustaleń śledczych, kobieta odwiedziła w czwartek swojego kolegę. Podczas jej wizyty w domu znajomego, znajdował się także ojciec mężczyzny. Jak to bywa często podczas towarzyskiego spotkania, mężczyzna postanowił wyjść do sklepu. 29-latka oczekując na swojego znajomego postanowiła zapalić papierosa na balkonie. Dalszy ciąg zdarzeń doprowadził młodą kobietę do nagłej śmierci. Jak podaje prokurator: „W pewnym momencie oparła się o barierkę. Dalszy przebieg wydarzeń był tragiczny – wraz z barierką spadła z trzeciego piętra. Poniosła śmierć na miejscu”. 

 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania przekazał informację o obecnie odbywającym się śledztwie ws. tragicznego incydentu. Jak sam zaznacza: „Prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, czyli czyn zagrożony karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat pięciu”. Mężczyzna dodaje także: „W kręgu naszego zainteresowania są przede wszystkim kwestie związane z ewentualną odpowiedzialnością karną właściciela nieruchomości i wykonawcy prac budowlanych”. 

 

Na zerwanie się barierki mógł mieć wpływ remont kamienicy, który miał niedawno miejsce. Prokuratura analizuje w jakim stopniu przeprowadzone prace wykonywane były zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz „czy należycie, w sposób nie stwarzający zagrożenia dla użytkowników nieruchomości, oznaczono i zabezpieczono front robót”. W celu przyspieszenia śledztwa planowane jest powołanie biegłego z zakresu budownictwa.

 

Źródła:

rmf24.pl

Foto.: Commons.Wikimedia.org

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze