28.5 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Turyści w Hiszpanii w epicentrum piekła. Trwa ewakuacja. [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Pożary w południowej części Hiszpanii objęły swoim zasięgiem aż 2,1 tys. hektarów lasu. Tysiące turystów musiało zostać ewakuowanych z najbardziej popularnych miejsc regionu. 

 

Południowa część Hiszpanii stanęła w płomieniach za przyczyną pożaru lasu, który wybuchł w środę wieczorem. Są to tereny, do których należy Malaga oraz Costa del Sol, które każdego roku odwiedza miliony turystów. W czwartek wieczorem zginął jeden ze strażaków, który walczył z bezlitosnym żywiołem w rejonie masywu Sierra Bermeja.

 

Ponad tysiąc osób zostało ewakuowanych w związku z szerzącym się w dalszym ciągu niebezpieczeństwem. Strażacy cały czas otrzymują wsparcie, a w batalii z ogniem wspomagają ich: wozy gaśnicze, a także siedem samolotów oraz śmigłowców.

 

Na terenie Costa del Sol, władze ogłosiły  pierwszy poziom planu awaryjnego na wypadek pożarów lasów. Każdy z turystów dostał ostrzeżenie, aby przebywać z daleka od helikopterów ratowników.

 

Najbardziej dotkniętymi przez pożar gminami są: Genalguacil, Jubrique oraz Estepona. To właśnie z ich terenów ewakuowano obecnie największą ilość osób.

 

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto & Wideo: Twitter – El Mundo

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze