15.6 C
Warszawa
wtorek, 6 czerwca, 2023

Wulgarna wrocławianka Warszawianką Roku? Marta Lempart wśród nominowanych przez stołeczny ratusz

Zobacz koniecznie

Kierowany przez Rafała Trzaskowskiego warszawski ratusz zaprezentował listę nazwisk dziesięciu kobiet nominowanych w konkursie Warszawianka Roku 2021. Wśród nich znajdziemy m.in. liderkę „strajków kobiety” Martę Lempart oraz inną prominentną działaczkę proaborcyjną znaną pod pseudonimem „Babcia Kasia”.

Fakt, że wśród 10 nominowanych kobiet znajdziemy przedstawicielki skrajnej lewicy nie dziwi. Wszak warszawskim ratuszem rządzi Rafała Trzaskowski z PO. Ogólne uzasadnienie brzmi jednak absurdalnie – szczególnie w przypadku jednej z nominacji.

Były kandydat na prezydenta, który przegrał w II turze z Andrzejem Dudą, napisał bowiem na Facebooku, że kandydatki są „zaangażowane, mądre, empatyczne”. Kontrowersyjny jest szczególnie związek ostatniego z określeń z osobą Marty Lempart, która dała się poznać opinii publicznej jako kobieta niestroniąca od wulgaryzmów oraz skora do słownej agresji.

„Nasze autorytety i nasza duma” – napisał tymczasem Trzaskowski. Można mieć oczywiście nadzieję, że prezydent stolicy pisząc te słowa myślał o innych kandydatkach, jednak znając jego poglądy trudno o taki optymizm.

Źródło: wpolityce.pl

Fot.: Tomasz Molina, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons + European People’s Party, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze