8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Co jest ważniejsze: Konstytucja czy przepisy UE? Wynik badania zasmuci opozycję i eurokratów

Zobacz koniecznie

Polacy – niezależnie od politycznych preferencji – są zgodni i w olbrzymiej większości uważają, że w naszym kraju najważniejszym aktem prawnym powinna być Konstytucja – wynika z badania Social Changes dla wPolityce.pl.

„Czy Konstytucja powinna być najwyższym prawem w Polsce?” – brzmiało pytanie, na które twierdzącej odpowiedzi udzieliło aż 78 proc. badanych. 55 proc. nie miało wątpliwości i powiedziało „tak” dla Konstytucji w sposób zdecydowany.

Zaledwie 10 proc. ankietowanych wyraziło pogląd, że to nie Konstytucja RP powinna być najwyższym aktem prawnym. 12 proc. nie było w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Warto zwrócić uwagę, że zwolennicy najważniejszych sił politycznych kraju nie różnili się w sposób istotny w swoim stosunku do relacji między Konstytucją RP a unijnymi przepisami. Odpowiedzi twierdzącej na postawione pytanie udzieliło 96 proc. zwolenników Zjednoczonej Prawicy, 82 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej i 86 proc. sympatyków Polski 2050.

Czy więc teraz należy spodziewać się zmiany opozycyjnej strategii? Czy jednak granie „na Brukselę” okaże się istotniejsze niż poglądy własnego elektoratu? Odpowiedź poznamy zapewne już wkrótce.

Źródło: wpolityce.pl

Fot.:jwvein(pixabay.com)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze