21.1 C
Warszawa
piątek, 17 maja, 2024

Eksplozja epidemii! Mocne słowa ministra zdrowia. Najgorzej jest na Lubelszczyźnie i Podlasiu

Zobacz koniecznie

Wysoka niechęć do szczepień przeciwko COVID-19 połączona ze stosunkowo łagodnym dotychczas przebiegiem pandemii w dwóch województwach wschodniej Polski spowodowała, że obecnie sytuacja jest tam bardzo poważna – wynika ze słów Adama Niedzielskiego.

Jak zauważył minister zdrowia, w ostatnich dniach nastąpiło podwojenie liczby nowych przypadków SARS-CoV-2 w porównaniu do danych sprzed tygodnia. Tylko 20 października resort potwierdził 5559 nowych zakażeń. Tego dnia zmarło 75 osób cierpiących na COVID-19.

Rozwój pandemii minister Niedzielski określił jako eksplozję. Zwrócił przy tym uwagę szczególnie na wyniki z ostatnich dwóch dni. To właśnie w poniedziałek i we wtorek odnotowano wzrosty (tydzień do tygodnia) na poziomie 85 i 100 procent.

Najgorsza sytuacja jest na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Te dwa województwa – nie należące przecież do najludniejszych – odpowiadają aż za 1/3 nowych przypadków koronawirusa.

Wobec tego minister zapowiedział coraz surowsze karanie osób ignorujących obowiązek noszenia maseczek chociażby w środkach transportu. Zgodnie ze słowami Adama Niedzielskiego maleć ma liczba upomnień, a wzrastać ilość wystawianych mandatów.

Źródło: wpolityce.pl

Fot.:Kancelaria Premiera/YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze