18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Netfliksowy hit oficjalnie pobił rekord. Obejrzało go już 111 MILIONÓW użytkowników!

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
Netflix, jako medium, już od lat jest jednym z wiodących serwisów typu VOD. W międzyczasie pojawiło się wiele ciekawych, ale również kontrowersyjnych produkcji. W samym tylko 2020 roku, amerykański gigant na produkcje nowych filmów wydał imponującą kwotę 17,3 miliarda dolarów i opublikował kilkadziesiąt filmów i seriali. Wszystkie te produkcje przycichły jednak wobec rosnącej popularności wokół jednego, koreańskiego serialu… 

„Squid Game” zdominował w ostatnim czasie zarówno media tradycyjne, jak i społecznościowe. Przeglądając TikToka, istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że natkniecie się na treści związane z koreańskim serialem. Jedni go pokochali, wręcz – zaszaleli na jego punkcie, u innych wzbudził zgoła inne odczucia, ale mało kto przeszedł obok niego obojętnie. Deklaratywnie dobra jakość produkcji, marketing szeptany oraz chwytliwe elementy sprawiły, że popularność nowej produkcji Netfliksa rosła lawinowo. Minęły dwa tygodnie od premiery serialu na amerykańskim serwisie, a „Squid Game” już pobił rekord oglądalności – i to znacząco!

Dotychczas zajmujący pozycję lidera serial „Bridgertonowie”, który odnotował 82 miliony odsłon, został pobity aż o 29 milionów użytkowników! Wydaje się, że rekord ten przez długi czas pozostanie jeszcze niepobity.

Serial „Squid Game” to obraz przedstawiający 456 uczestników, którzy biorą udział w śmiertelnej rozgrywce o lepszy byt. W serii pozornie infantylnych zadań, zadłużeni po uszy gracze staną przed serią trudnych wyzwań i wyborów, niekiedy stając twarzą w twarz z własną moralnością. Krytycy doszukują się w nim również przekroju społeczeństwa koreańskiego oraz walki z panującymi w nim patologiami. Uwagę widza w sposób szczególny przykuwać może także specyficzna estetyka, która kontrastuje z brutalnym wątkiem fabularnym.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze