15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

3,2,1… Centrum Myśli Narodowej inauguruje swoją działalność!

Zobacz koniecznie

Kolejna inicjatywa Centrum im. Władysława Grabskiego nabiera realnych kształtów. Mowa tu o powstającym Centrum Myśli Narodowej (CMN), które właśnie inauguruje swoją działalność. Jego siedziba znajduje się przy ul. Baboszewskiej 6 na warszawskim Wierzbnie.

Fot.: Centrum Grabskiego

Przez wiele lat Centrum Grabskiego swoją aktywność koncentrowało głównie w Krakowie. Od pewnego czasu coraz mocniej działa także w stolicy. Po kilku projektach adresowanych przede wszystkim do uczniów i studentów – jak Akademia Samorządu, Akademia Patriotyzmu czy październikowy Kongres Młodych – przyszła pora na nieco bardziej „stacjonarne” działanie. CMN ma być, jak podkreślają inicjatorzy jego powstania, miejscem ideowych dyskusji i projektów realizowanych w duchu patriotycznym i konserwatywnym. Ma stanowić punkt zborny dla tych, którym wartości patrona Fundacji są bliskie. Powstanie Centrum Myśli Patriotycznej możliwe było dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Jak mówi prezes Fundacji dr Krzysztof Tenerowicz: Centrum to odpowiedź na obserwowany od pewnego czasu renesans myśli narodowej i konserwatywnej. Jakkolwiek nie zawsze przybiera on dojrzałą postać, to niewątpliwie jest Polsce potrzebny. Propaństwowe myślenie, a przede wszystkim działanie, budowa świadomych i patriotycznych elit czy działalność ekspercka oraz edukacyjna to nasz cel. Temu będzie też służyć Centrum.

Fot.: Centrum Grabskiego

Władze i współpracownicy Fundacji zapewniają, że CMN będzie nie tylko wspierało działania Centrum Grabskiego, ale jest także otwarte na inicjatywy innych podmiotów i środowisk. Już niebawem Fundacja zamierza reaktywować realizowane kiedyś „Spotkania z ekonomią” i „Spotkania z historią”. W planach jest także kolejna edycja Akademii Patriotyzmu i szereg innych działań, o których nie omieszkamy już niebawem poinformować.

Źródło: tekst i zdjęcia – materiały prasowe organizatorów

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze