18.7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

Atak imigrantów na granicę! Po polskiej stronie są ranni, ale nasi mundurowi odparli natarcie

Zobacz koniecznie

„Migranci zostali wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe i obrzucili polskich żołnierzy i funkcjonariuszy” – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej. W wyniki ataku polska funkcjonariuszka ze Straży Granicznej oraz żołnierz Wojska Polskiego odnieśli obrażenia. Polakom udało się jednak odeprzeć szturm.

„Imigranci koczujący przy przejściu granicznym w Bruzgach zachowują się agresywnie. Rzucają w stronę polskich służb kamieniami, różnymi przedmiotami. W celu zapobieżenia nielegalnemu przekroczeniu granicy wobec agresywnych cudzoziemców użyto armatek wodnych” – podaje na Twitterze Straż Graniczna prezentując nagranie video.

„Cudzoziemcy rzucają w stronę polskich służb kamieniami oraz przedmiotami, z których wydobywa się dym. Słychać huk, przez zaporę z drutu kolczastego agresywni cudzoziemcy przerzucili kłodę drewna” – czytamy.

„Kuźnica: agresywni migranci wciąż rzucają kamieniami w stronę naszych żołnierzy i funkcjonariuszy. Polskie służby odpierają atak” – dodał z kolei resort obrony także publikując nagranie.

„Jeden z żołnierzy został uderzony kamieniem w twarz podczas dzisiejszego ataku migrantów. Została mu udzielona pomoc medyczna. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – podał MON.

„Funkcjonariuszka Straży Granicznej z Placówki z Kuźnicy została poszkodowana podczas dzisiejszego ataku cudzoziemców na polską granicę. Jeden z kamieni ją uderzył, funkcjonariuszka została przewieziona na SOR, będzie jej udzielona pomoc medyczna” – informuje z kolei SG.

Za obronę granicy podziękował polskim funkcjonariuszom minister obrony Mariusz Błaszczak.

„Nasi żołnierze i funkcjonariusze wykonali zadanie perfekcyjnie. Pierwsza fala ataków na granicę zatrzymana. Dziękujemy za służbę i skuteczne działania” – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn (Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych).

„Rzeczpospolita Polska jest najważniejsza. Ataki na nienaruszalne granice zostały odparte, a my w pełnej gotowości czuwamy” – pisze z kolei Polska Policja.

Mundurowi publikują także zdjęcia.

Z kolei dziennikarz katolickiego tygodnika „Niedziela” informuje o prawdopodobnym powrocie części imigrantów do Iraku, co oznaczałoby porażkę Łukaszenki.

„ Białoruskie media informują o powrocie imigrantów do obozu i nowych dostawach drewna opałowego. Coraz więcej informacji o tym, że część z nich w czwartek leci do Iraku. W sumie jak jakieś państwo chce przyjąć imigrantów, to też powinno wysłać samolot do Mińska” – pisze Artur Stelmasiak.

Źródło: Twitter

Fot.: twitter.com/Straz_Graniczna

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze