17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Białoruś planuje siłowe sforsowanie polskiej granicy! Na przejściu w Kuźnicy zgromadzono 3,5 tys. imigrantów

Zobacz koniecznie

Na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy białoruski reżim zgromadził około 3,5 tys. migrantów. Polska Straż Graniczna informuje, że służby podległe Łukaszence wykorzystają przybyszów do próby siłowego wkroczenia na terytorium Rzeczpospolitej.

„Od rana na przejściu granicznym w Kuźnicy po str. białoruskiej gromadzą się nielegalni imigranci. Dołączają do nich kolejne grupy, które do tej pory koczowały przy granicy. Przygotowywana jest próba siłowego forsowania granicy. Wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb” – podaje na Twitterze Straż Graniczna dołączając nagranie video.

„Według danych Polskiej Policji na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy Białorusini zgromadzili ok. 3,5 tysiąca migrantów” – informuje Stanisław Żaryn (Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych).

Policja zwraca z kolei uwagę na propagandowe działania białoruskiego reżimu. „Służby reżimu w pierwszej kolejności pod infrastrukturę graniczną skierowały kobiety i dzieci,choć stanowią niewielką część przyprowadzonej grupy,a tuż za nimi ustawiono dziennikarzy. Mężczyźni stanowią jednak zdecydowaną większość tego obszaru. Służby polskie są w pełnej gotowości” – czytamy.

Podlaska policja prezentuje natomiast nagranie obrazujące… pustki w byłym obozowisku imigrantów.

Tymczasem Ministerstwo Obrony Narodowej informuje o białoruskich prowokacjach wymierzonych w polskich mundurowych strzegących granic Ojczyzny. „Kolejne prowokacje Białorusinów. Odgłosy strzałów, prawdopodobnie ze ślepej amunicji to codzienność, z która mierzą się nasi żołnierze i funkcjonariusze” – czytamy.

Źródło: Twitter / rmf24.pl

Fot.: twitter.com/Straz_Graniczna

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze