0.1 C
Warszawa
sobota, 26 listopada, 2022

Leo Messi ze Złotą Piłką po raz siódmy. Niesamowity Robert Lewandowski o włos za Argentyńczykiem

Zobacz koniecznie

Wyśmienity Argentyńczyk po raz siódmy zdobył Złotą Piłkę przyznawaną przez „France Football”. Tym razem jego głównym konkurentem był Robert Lewandowski. Polakowi do zwycięstwa zabrakło niewiele.

Świetne umiejętności „Lewego” nie są tajemnicą, a talent naszego rodaka docenił także Lionel Messi, który zauważył, że kapitan reprezentacji Polski powinien otrzymać nagrodę w ubiegłym roku. Nie stało się tak z powodu pandemii.

Jednak i tym razem „Lewy” był jednym z faworytów do triumfu, a wielu ocenia zwycięstwo Messiego wręcz jako skandal. Ostatecznie Argentyńczyk zdobył 613 głosów, czyli o 30 więcej niż Lewandowski. Jako atut gracza PSG wskazuje się zwycięstwo w Copa America z jego narodową reprezentacją. Lewemu natomiast zabrakło sukcesu z biało-czerwonymi, choć w tegorocznym turnieju spisywał się lepiej niż wielu jego kolegów z drużyny.

Napastnik Bayernu Monachium pozostanie na razie bez Złotej Piłki. Druga lokata jest jednak najlepszym osiągnięciem Polaka w historii. Dotąd biało-czerwoni byli dwukrotnie na trzecim miejscu. To Kazimierz Deyna i Zbigniew Boniek.

Robert Lewandowski zwyciężył w kategorii Napastnik Roku.

Źródło: sport.pl

Fot.: Football.ua, CC BY-SA 3.0 GFDL, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze