4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

PILNE! Masowy szturm na polską granicę?! Gigantyczna grupa imigrantów ruszyła z Białorusi [VIDEO]

Zobacz koniecznie

Media elektroniczne od rana informują, że Mińsk – dotąd pełen imigrantów – opustoszał, a przybysze z Bliskiego Wschodu są transponowani w pobliże polskiej granicy. Z kolei rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych opublikował w sieci nagranie, na którym widać olbrzymi tłum maszerujących w stronę Polski obcokrajowców. Niewykluczone, że będą próbowali siłą wedrzeć się na teren naszego kraju.

„Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski” – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.

„W grupie, którą Białorusini uformowali, przeważają młodzi mężczyźni. Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski” – dodał w innym wpisie.

„Kolejne informacje pokazują, że grupa jest pod ścisłą kontrolą uzbrojonych Białorusinów. To oni decydują, którędy przemieszcza się grupa. To kolejna wroga białoruska akcja wymierzona w Polskę” – zauważył Żaryn.

Z kolei wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik poinformował, że „na granicy w Kuźnicy jest Straż Graniczna, Polska Policja i Wojsko Polskie. Polskie służby są przygotowane na wszelkie okoliczności” – czytamy.

Z kolei media internetowe i blogerzy, w oparciu o informacje od białoruskich dziennikarzy opozycyjnych, podają, że z Mińska wywożeni są imigranci, którzy dotąd tam przebywali. Mają być oni transportowani w okolice granicy przebiegającej nieopodal Kuźnicy (Białostockiej).

Źródło: Twitter

Fot.: twitter.com/nexta_tv

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze