2.2 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Premier Morawiecki ostro o Donaldzie Tusku: znowu zapukał w dno od spodu

Zobacz koniecznie

Szef polskiego rządu w mocnym tekście opublikowanym na Facebooku odniósł się do słów Donalda Tuska, który niedawno pisał o sankcjach przeciw Polsce rzekomo rozważanych przez USA. Mateusz Morawiecki wytknął liderowi PO „opowiadanie bajek” oraz zachęcił do przeproszenia za kolejnego fake newsa.

„Byłem przekonany, że jeśli chodzi o wyczyny naszych konkurentów politycznych, przede wszystkim ich kłamstwa, już nic nie może mnie zdziwić. Jednak lider opozycji, Pan Tusk, znowu zapukał w dno od spodu. Otóż napisał, że Kongres USA dyskutuje o możliwych sankcjach na Polskę i wycofaniu wojsk amerykańskich z naszego kraju – zaczął wpis premier Morawiecki.

„Każdy może w mniej niż minutę sprawdzić, że nic takiego nie miało miejsca, ale minęło już wiele godzin od tego wpisu i lider Platformy nadal go nie sprostował” – zauważył Prezes Rady Ministrów.

„Brak pomysłu na siebie i na Polskę, nie musi od razu oznaczać, że trzeba opowiadać takie bajki. Panie Donaldzie, jeszcze jest czas, żeby przeprosić za tego kolejnego fake newsa. Odwagi” – wezwał lidera Platformy Obywatelskiej premier Mateusz Morawiecki.

Wpis dostępny TUTAJ [fb].

Źródło: Facebook

Fot.: Kancelaria Premiera from Poland, PDM-owner, via Wikimedia Commons + Mateusz Włodarczyk – www.wlodarczykfoto.pl, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze