0.6 C
Warszawa
niedziela, 4 grudnia, 2022

Radosna atmosfera, spokojny przebieg. Marsz Niepodległości przeszedł przez Warszawę [ZDJĘCIA]

Zobacz koniecznie

W stolicy dobiegł końca kolejny Marsz Niepodległości. Tym razem impreza organizowana co roku przez środowiska narodowe stanowiła element państwowych obchodów 11 listopada.

Marsz Niepodległości kojarzony przez część społeczeństwa z ulicznymi awanturami na szczęście tym razem przebiegł spokojnie. Być może wpływ na to miał fakt, że impreza zagrożona zablokowaniem przez decyzje Rafała Trzaskowskiego oraz sądów została wzięta pod skrzydła Jana Józefa Kasprzyka – Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Prowokacje środowisk lewicowych (np. próba wejścia w sam środek Marszu przez osoby z „tęczowymi” flagami czy kontrmanifestacja Obywateli RP) zakończyły się niepowodzeniem.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwały policja, żandarmeria wojskowa oraz straż Marszu Niepodległości.

Jako najpoważniejszy incydent na Marszu media wskazują spalenie zdjęcia Donalda Tuska. Ponadto Obywatele RP twierdzą, że jeden uczestnik ich kontrmanifestacji trafił do szpitala w wyniku starcia z uczestnikiem Marszu Niepodległości.

Organizatorzy Marszu oceniają, że w tym roku – podobnie jak w poprzednich latach – udział w imprezie wzięło około 150 tys. osób. Wszyscy w radosnej atmosferze świętowali niepodległość Ojczyzny.

Wśród transparentów widać było treści wyrażające wdzięczność dla obrońców granic państwa.

Źródło: Twitter / tvp.info / rp.pl

Fot.: twitter.com/RadioMaryja

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze