13 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Ważna zmiana na Marszu Niepodległości. Dzięki temu impreza – mimo przeciwności – dojdzie do skutku

Zobacz koniecznie

Tegoroczny Marsz Niepodległości dojdzie do skutku wbrew przeciwnościom piętrzonym przez rządzącego w Warszawie Rafała Trzaskowskiego z PO oraz zaskakującym decyzjom sądów. Impreza pod względem formalnym zmieni jednak swój charakter.

Jak podają media, Jan Józef Kasprzyk – Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – podjął decyzję o nadaniu wydarzeniu charakteru formalnego. W ten sposób Marsz Niepodległości 2021 stanie się wydarzeniem państwowym.

Decyzja Kasprzyka to efekt działań Rafała Trzaskowskiego, który dążył do zablokowania legalnego przeprowadzenia imprezy odbywającej się regularnie od kilku lat.

„Od kombatantów i weteranów możemy uczyć się odpowiedzialności za Rzeczpospolitą. Walka o Polskę musi być walką mądrą. Jedno jest pewne, Marsz Niepodległości przejdzie tak jak co roku. Do zobaczenia 11 listopada” – napisał na Twitterze Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

„Jestem po rozmowie z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Mamy uzgodnione, że formalny tryb Marszu Niepodległości będzie nadal miał charakter społeczny. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości będzie organizatorem i zrealizuje planowany plan obchodów. Priorytetem BEZPIECZEŃSTWO” – dodał.

Źródło: Twitter / tvp.info

Fot.: Andrew J.Kurbiko, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze