-3.8 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

Wielki finał II edycji Akademii Patriotyzmu! Premier Morawiecki gościem honorowym zjazdu?

Zobacz koniecznie

II edycja Akademii Patriotyzmu powoli dobiega końca. Niezwykła impreza, która w tym roku wystartowała z pewnym opóźnieniem z powodu problemów związanych z pandemią koronawirusa, zakończy się w najbliższy piątek – 5 listopada. W trakcie ostatniego, VI zjazdu, nastąpi uroczyste wręczenie słuchaczom projektu dyplomów, a jest wielce prawdopodobne, że gościem honorowym wydarzenia będzie premier RP Mateusz Morawicki.

Organizatorem Akademii jest Centrum im. Władysława Grabskiego, a partnerem strategicznym projektu – KGHM Polska Miedź S.A.

Podczas pięciu dotychczasowych zjazdów słuchacze Akademii Patriotyzmu poszerzali swoją wiedzę w zakresie mediów, historii, gospodarki i samorządu. Poza wysłuchiwaniem wykładów ekspertów, uczestniczyli w praktycznych warsztatach oraz dyskusjach.

Szósty, finałowy zjazd, będzie zwieńczeniem dotychczasowych działań, a wydarzenie odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Niewykluczone, że jego gościem honorowym finału Akademii Patriotyzmu będzie premier Mateusz Morawiecki oraz sekretarz stanu w KPRM minister Adama Andruszkiewicza. Obaj politycy wygłoszą przy tej okazji okolicznościowe wykłady dla uczestników projektu.

Wielki finał II edycji Akademii zakończy się uroczystym wręczeniem dyplomów udziału wszystkim słuchaczom projektu.

W bieżącej edycji uczestnicy spotykali się nie tylko w Warszawie, ale również w Krakowie. Zjazdy odbywały się głównie w weekendy, a podczas wakacji w Krakowie odbyła się także trzydniowa Szkołą Letnia.

Projekt Akademia Patriotyzmu to inicjatywa Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. Jej adresatami są głównie uczniowie i studenci. Celem projektu jest przygotowywanie młodzieży do podjęcia aktywności społecznej i publicznej.

Partnerem strategicznym zarówno pierwszej, jak i tegorocznej edycji Akademii Patriotyzmu, był i jest KGHM Polska Miedź S.A.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a bierze w nim udział kilkadziesiąt młodych osób z całego kraju. Więcej informacji na temat Akademii Patriotyzmu można znaleźć na stronie akademiapatriotyzmu.pl.

Tekst i foto: materiał prasowy organizatora.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze