7.9 C
Warszawa
środa, 7 lutego, 2024

Dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego: szczepienie aż 60-krotnie zmniejsza ryzyko zgonu na COVID-19

Zobacz koniecznie

Z opublikowanego w piątek raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że szczepienie na COVID-19 aż 60-krotnie zmniejsza ryzyko zgonu na tę chorobę – wynika ze słów ministra zdrowia.

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej przed szpitalem tymczasowym w Opolu zapowiadał publikację raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny – Państwowego Instytutu Badawczego. Teraz znane są już szczegóły dokumentu.

Tekst skupia się m.in. na ryzyku zgonu na COVID-19 osób zaszczepionych i niezaszczepionych w okresie od 1 stycznia roku 2021 do 10 października 2021. Można śmiało mówić o przepaści.

Okazuje się bowiem, że spośród 42586 osób zmarłych z powodu COVID-19 aż 41699 nie było zaszczepionych, a zaledwie 877 to osoby wcześniej zaszczepione.

Nic więc dziwnego, że Adam Niedzielski uznał sprzeciw wobec szczepienia za akt nieodpowiedzialności za siebie i bliskich. Minister zdrowia zauważył też, że to właśnie duży odsetek osób niezaszczepionych powoduje wysoką liczbę zgonów na COVID-19 w Polsce. Negatywny wpływ na to ma także lekceważenie choroby i zgłaszanie się do szpitala już w fatalnym stanie zdrowia.

Źródło: tvp.info / tvn24.pl

Fot.: pixabay.com / KitzD66

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze