8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Konfederacja jak totalna opozycja? Posłowie sparaliżowali prace komisji zdrowia

Zobacz koniecznie

Politycy Konfederacji sprzeciwiają się niemalże wszystkim metodom walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Zamiast jednak przysłać na posiedzenie komisji zdrowia swoich reprezentantów, którzy mogliby próbować przekonać posłów innych formacji do swoich racji, najzwyczajniej w świecie uniemożliwili funkcjonowanie tego sejmowego organu. Wobec tego refleksja może być tylko jedna: Konfederatom brak argumentów.

W środę komisja zdrowia miała zająć się projektem ustawy pozwalającym na ewentualną weryfikację przez pracodawcę faktu zakażenia SARS-CoV-2 u pracownika. Niestety projekt ani nie został nawet omówiony. Wszystko z powodu postawy Konfederatów. Na posiedzenie przybyli bowiem wszyscy posłowie koła, co sparaliżowało prace.

Przewodniczący komisji Tomasz Latos z PiS wzywał polityków niezaproszonych na komisję do opuszczenia sali. Zwracał uwagę m.in. na obowiązujące w Sejmie przepisy sanitarne ograniczające maksymalną liczbę osób w pomieszczeniu. Dodatkowo w sali przebywała osoba wykluczona z posiedzenia Sejmu. W odpowiedzi na brak reakcji posłów Konfederacji poseł Latos ogłosił przerwę.

Niestety 30 minut okazało się zbyt krótkim czasem, by Konfederaci poczynili intelektualną refleksję na temat swojej postawy i zrezygnowali z sabotowania prac komisji.

Jakby tego było mało, politycy kontrowersyjnej formacji nie mieli założonych maseczek ochronnych, a jeden z nich – zdający się nadawać ton całej antyszczepionkowej zawierusze Grzegorz Braun – wcześniej został wykluczony z posiedzenia Sejmu przez marszałek Elżbietę Witek. Dodatkowo poseł Korwin-Mikke dochodzący do zdrowia po złamaniu nogi trzymał ją… na stole. W pełni rozumiejąc naturę rekonwalescencji i konieczność trzymania nogi w górze w celu uniknięcia pojawiania się opuchlizny warto odnotować, że stół nie był jedynym miejscem, gdzie można było położyć kończynę i z pewnością nie stanowił najlepszego możliwego rozwiązania owej sytuacji.

Odwołanie środowych obrad komisji zdrowia poseł Konfederacji Jakub Kulesza nazwał sukcesem. Z bliżej nieznanych powodów polityk w swoim wpisie stwierdził, że projekt ustawy, który nie został nawet omówiony, miałby dopuszczać „zwalnianie z pracy za brak szczepienia”.

Od początku pandemii z powodu COVID-19 zmarło w Polsce blisko 90 tys. osób, czyli tyle, ile mieszka w Jaworznie, Słupsku lub Jastrzębiu-Zdroju. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, tylko we wtorek 15 grudnia 2021 roku umarło z tego powodu 669 osób. W społeczeństwach szeroko korzystających ze szczepień ochronnych dzienna liczba zgonów z powodu zakażenia SARS-CoV-2 jest znacznie niższa i zbliża się do 0.

Źródło: wpolityce.pl / Twitter / worldometers.info/coronavirus/

Fot.: Janusz Jaskółka / YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze