23.1 C
Warszawa
czwartek, 30 czerwca, 2022

Niemiecki dziennik: Rosja ma plany zajęcia większości terytorium Ukrainy!

Zobacz koniecznie

Niemiecki „Bild” twierdził, że poznał rosyjskie plany inwazji na Ukrainę. W wyniku tych działań możliwe byłoby zajęcie 2/3 kraju. Zdaniem gazety Władimir Putin jeszcze nie zdecydował, czy któryś ze scenariuszy będzie realizowany.

Zdaniem dziennika i innych zachodnich mediów opierających się na źródłach wywiadowczych, rosyjski atak na Ukrainę jest bardzo prawdopodobny. Wskazuje na to koncentracja wojsk podległych Kremlowi przy granicy z sąsiadem. W sumie może chodzić nawet o 175 tys. żołnierzy.

Na razie nie zapadła jeszcze decyzja o ataku – wynika z doniesień. Wiele zależeć ma od ewentualnego ulegnięcia przez Ukrainę i NATO rosyjskiemu szantażowi. Kreml żąda rezygnacji Ukrainy z terenów okupowanych przez Rosję oraz wycofania sprzętu NATO z tego kraju.

Różne warianty planu mogłyby doprowadzić do zajęcia 2/3 Ukrainy, a wojskowi nie widzą szans na obronę kraju.

Warto przypomnieć, że w roku 1994 Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Rosja zobowiązały się do szanowania integralności terytorialnej Ukrainy i jej suwerenności oraz niekorzystania z gróźb używania siły przeciw jej wolności. W zamian Kijów zgodził się oddać Moskwie broń nuklearną.

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Pixabay.com / DimitroSevastopol

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze