32.3 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Posłowie Konfederacji obojętni wobec haniebnego transparentu. Ostry komentarz Muzeum Auschwitz!

Zobacz koniecznie

Posłowie Konfederacji zdają się uczestniczyć w kompromitujących zawodach o to kto wymyśli bardziej haniebną formę sprzeciwu wobec rządowych metod walki z pandemią SARS-CoV-2. Teraz na proteście zorganizowanym przez partię pojawił się napis formą i stylem nawiązujący do elementu bramy niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz i choć oczywiście najpewniej to nie parlamentarzyści przygotowali baner, to jednak co najmniej dwóch z nich widziało go i nie zaprotestowało.

Nagranie dostępne na YouTubowym profilu WolnośćTV jednoznacznie wskazuje, że obecności skandalicznego baneru byli świadomi Konrad Berkowicz i Grzegorz Braun, a możliwe, że także Robert Winnicki. W pierwszych sekundach filmu widać bowiem, jak Braun wskazuje pozostałym ów transparent, a jego klubowi koledzy odwracają się i uśmiechają. Na próżno szukać w materiale video oczekiwanego w takiej sytuacji sprzeciwu ze strony parlamentarzystów reprezentujących Rzeczpospolitą. Zamiast tego polscy posłowie stali sobie w najlepsze i byli fotografowani na tle napisu „Szczepienie czyni wolnym”. Po kilku minutach doszło do przeorganizowania sceny, a transparent znalazł się w innym miejscu.

Na sprawę zareagowało na Twitterze Muzeum Auschwitz. Padły mocne słowa!

„Napis Arbeit macht frei to jedna z ikon ludzkiej nienawiści. Instrumentalizacja symbolu cierpienia ofiar Auschwitz – największego cmentarzyska Polski i świata – to skandaliczny przejaw moralnego zepsucia. To szczególnie zawstydzające, kiedy dokonują tego polscy posłowie” – napisano.

Niedawno posłowie Braun i Winnicki chcieli przeprowadzić w Ministerstwie Zdrowia „kontrolę poselską”, jednak w ocenie rzecznika resortu zachowywali się w sposób naganny. Kilka dni wcześniej brakiem wrażliwości wykazał się z kolei inny poseł Konfederacji – Jakub Kulesza, który próbował być zabawny i żartować z koronawirusa, ale nie zwrócił przy tym uwagi na emocje osób mających z SARS-CoV-2 skojarzenia dotyczące śmierci najbliższych. Wcześniej Grzegorz Braun uszkodził tablicę znajdującą się przy Filharmonii Narodowej, na której apelowano o zaprezentowanie certyfikatu szczepień. Ów poseł zapisał się także jedną z najbardziej haniebnych wypowiedzi w dziejach polskiego parlamentaryzmu, gdy z mównicy sejmowej wykrzykiwał do ministra Rzeczpospolitej Polskiej: „będziesz pan widział”.

Źródło: wpolityce / Twitter / tvn24.pl / pch24.pl / rp.pl

Fot.: WolnośćTV/YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze